نظرسنجی
وب سايت اداره آمار و اطلاعات را چگونه ارزيابي مي كنيد؟

ضعيف
متوسط
خوب
عالي

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 30572
 بازدید امروز : 113
 کل بازدید : 288577
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.7671


  چاپ        ارسال به دوست

تشریح برنامه ها و عملکرد اداره آمار و اطلاعات در دفتر ریاست دانشگاه


در جلسه ای که به منظور تشریح عملکرد اداره آمار و اطلاعات با حضور ریاست محترم دانشگاه ، مدیریت آمار و فناوری اطلاعات به همراه کارشناسان اداره آمار در دفتر ریاست تشکیل شد،رییس دانشگاه در سخنان خود ضمن بیان این مطلب که اداره آمار به عنوان چشم دانشگاه می باشد و سایر واحدهای تابعه ی دانشگاه موظف به همکاری با این اداره جهت پیشبرد اهداف آماری دانشگاه هستند، افزود، بنابر فرمایش مقام معظم رهبری آمار پایه و اساس همه برنامه ریزی هاست، بنابراین برای برنامه ریزی صحیح نمی توان از آمار چشم پوشی کرد.دکتر صفی آریان ضمن تاکید بر حمایت همه جانبه خود جهت بهبود گردش آمار و اطلاعات اظهار داشت بطور قاطع پیگیر اجرایی شدن برنامه های اداره آمار و اطلاعات بوده و لازم است هرگونه تعلل از سوی واحدهای دانشگاه به ایشان گزارش شود.

مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه نیز ضمن تشریح چشم انداز و برنامه های آماری دانشگاه، تاکید کرد اداره آمار و اطلاعات دانشگاه روند رو به رشدی را طی می کند به طوریکه اتوماسیون سازی آمار و اطلاعات که یکی از اهداف سند آماری دانشگاه بوده، به لطف خداوند و پیگیری کارشناسان اداره آمار و اطلاعات با همکاری اداره نرم افزار، طراحی و اجرایی شده است و هم اکنون در فاز پایلوت می باشد. ایشان با اشاره به سیاست این مدیریت جهت صرفه جویی در منابع مالی، علی رغم وجود نرم افزارهای اتوماسیون آماری با قیمتهای چند ده میلیونی در بازار،بیان کرد با بررسی های به عمل آمده تصمیم بر آن شد طراحی و اجرای نرم افزار اتوماسیون آماری بصورت بومی در این مدیریت انجام شود و در حال حاضر به صورت پایلوت آمار فرم 112 ( مراجعین سرپایی مراکز بهداشتی درمانی) را در سطح استان جمع آوری میکند. مهندس بیگلرخانی در ادامه افزود بومی بودن این نرم افزار مزیتهای بسیاری از قبیل طراحی فرمها،کاربری و پشتیبانی خواهد داشت که مانع از وابستگی دانشگاه خواهد شد.

وی در ادامه گفت یکی از راهبردهای این مدیریت در اشاعه فرهنگ آماری ، استفاده از شیوه های جدید اطلاع رسانی می باشد که در این راستا اقدام به تهیه و تدوین پوستر اینفوگرافی با عنوان  "دانشگاه در آیینه آمار " نموده که برای اولین بار در سطح دانشگاه های علوم پزشکی کشور صورت گرفته است و در نوع خود اقدامی جدید می باشد. ایشان افزود واژه اينفوگراف (Info graphic) بر گرفته از دو کلمه  Information و Graphic ( اطلاعات و تصویر) می باشد كه دو هدف عمده را پوشش مي‌دهد: اولا كمك به نمايش سريع، واضح و زيباي ايده‌هاي پيچيده و ثانیا نشر اطلاعات و داده‌ها به صورت بصري و سهل‌الوصول. لذا با توجه به قدرت انتقال این نوع از نمایش داده ها این مدیریت در صدد آن است که ضمن بهره مندی از دیدگاه ها و نظرات مدیران محترم دانشگاه به صورت مستمر از این شیوه جهت انتشار آمار و اطلاعات استفاده نماید.

ریاست دانشگاه نیز ضمن تایید و استقبال از طرح اینفوگرافی آمار خواستار آن شد که به صورت مستمر پوستر آماری دانشگاه تهیه و در دفتر ایشان نصب گردد. 

کارشناسان اداره آمار و اطلاعات نیز با بیان پاره ای از مشکلات و موانع در جهت جمع آوری اطلاعات دقیق، صحیح و بهنگام ضمن تشکر از حمایتهای بی دریغ ریاست دانشگاه و مدیریت آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات ،به تشریح برنامه های آتی خود پرداختند.

 


١٠:٤٥ - 1391/10/11    /    شماره : ٩٣٠٧    /    تعداد نمایش : ٥٢١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج