نظرسنجی
وب سايت اداره آمار و اطلاعات را چگونه ارزيابي مي كنيد؟

ضعيف
متوسط
خوب
عالي

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 938
 بازدید امروز : 22
 کل بازدید : 302093
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.5420

چشم انداز :

با الهام از چشم‌انداز بيست‌ساله‌ي جمهوري اسلامي ايران كه در آن ” ايران كشوري است توسعه يافته با جايگاه اول اقتصادي، علمي و فناوري در منطقه“ ، چشم‌انداز مطلوب آمار دانشگاه به صورت زير ترسيم مي‌شود.
نظام آماري دانشگاه نظامي كارا و پويا مبتني بر فناوري‌هاي نوين ‌و مشاركت توانمند و علمي تمام اركان در مسير تأمين نيازهاي آمارهاي رسمي كشور است كه در آن آمارهاي روزآمد، قابل اعتماد و متناسب با نيازهاي آماري كاربران بر پايه‌ي روش‌هاي مطلوب و با كيفيت مورد قبول
  تهيه و با استفاده از شيوه‌هاي اطلاع‌رساني جامع و مؤثر به‌ صورت سريع، آسان و با حفظ محرمانگي اطلاعات فردي در دسترس كاربران قرار مي‌گيرد. در اين نظام، آمارهاي ثبتي سـاماندهي شده، فـرهنگ آماري پاسخگويان، تهيه‌كنندگان و استفاده‌كنندگان آمـار ارتقا يافته و زمينه‌هاي مشاركت مؤثر آنان در فرايند‌هاي فعاليت‌هاي آماري تأمين مي‌شود. در چشم‌انداز مطلوب، استفاده از آمار توسط مجموعه‌ي برنامه‌ريزان، سياستگذاران و ساير كاربران به نحـو فراگير و مطلوب انجام شده و فرهنگ تصميم‌سازي، تصميم‌گيري و قضاوت بر پايه‌ي سنجش‌هاي متكي بر آمار و اطلاعات درست نهادينه مي‌شود.

مدیریت آمار و فناوري اطلاعات دانشگاه ، در راستاي رسالت خود مي‌كوشد  به منظور ارتقاء سطح دانش و نحوه استفاده از آمار و حركت دانشگاه درجهت اخذ تصمیمات مستند محور از طريق افزايش مستمر كارايي و اثربخشي خدمات خود ، اطلاعات صحيح ، به روز و به دور از هرگونه تورش و خدشه‌اي در اختيار مديران ، جهت تصميم‌گيري و پژوهشگران ، جهت انجام تحقيقات علمي و بيان راهكارهاي ممكن ، براي اصلاح عملكرد بخشهاي مختلف دانشگاه قرار دهد.